|
Tussen de Maas en de Vogezen, in het hartje van Lotharingen, ligt de streek van Jeanne d'Arc. U hoeft niet ver te reizen om er te komen en toch is dit gebied zo anders dan thuis. U maakt er fantastische fietstochten door een pittoresk, agrarisch land waar de dorpen schitteren door hun eenvoud, waar de mensen u met open armen ontvangen.
Bent u op zoek naar een rustige vakantie, dan is dit de uitgelezen regio. In deze oase van rust gaat alles langzamer, hebben de mensen tijd voor en zin in een babbel. Maxey sur Vaise is pure schoonheid en de bewoners kijken verbaasd op als een vreemde wagen door het dorp rijdt. Nog meer dan met de auto wordt u op de fiets begroet en nagekeken. De rust in de open velden en de charme van de schilderachtige dorpen zijn de grote troeven van deze fietsreis.
Vanuit Maxey waar de Vaise zowaar door de achtertuin van ons logement kabbelt, rijden we met de fiets grote lussen door het omliggende land. De schoonheid zit hier in de kleine dingen, in de landwegen die door het groen slingeren, in een kerkje omringd
met enkele eenvoudige huizen, in een oude herberg waar u voor geen geld een frisse pint kunt drinken terwijl u aan de babbel raakt met mensen uit de streek. Dit is pure vakantie!
We fietsen voorbij het monument ter ere van Isabelle Romée, moeder van Jeanne d'Arc. Een andere interessante stop langs onze fietsroute is het versterkte stadje Vaucouleurs in de vallei van de Meuse. Jeanne d'Arc vertrok er in 1429, op weg naar haar overwinningstochten. In de gerestaureerde kapel van het kasteel van Baudricourt is een klein museum over Jeanne d'Arc gevestigd. Uiteraard fietsen we naar Domrémy-la-Pucelle, het geboortedorp van de nationale heilige van Frankrijk. Haar geboortehuis, een eenvoudige boerenwoning, staat midden in het dorp. Twee kilometer verder komen we voorbij de witte basiliek van Bois- Chenu, de plaats waar Jeanne d'Arc stemmen hoorde die haar opriepen tot het verdrijven van de Engelsen uit Frankrijk. Na het fietsen genieten we van het zwembad en van de heerlijke streekgerechten die onze gastvrouw uit haar keuken tovert.
|
accommodatie: 3 sterren |
|
station Toul, Commercy en Neufchateau op 25 km van het hotel
transfer heen/terug mogelijk (vooraf aanvragen) |
|
afstand tot Maxey sur Vaise
450 km vanuit Roeselare
355 km vanuit Brussel
540 km vanuit Utrecht
gratis hotelparking |
|
honden zijn niet toegelaten |
-
CODE F10 5d/4n
-
standplaatsverblijf in chambre d'hôte in Maxey sur Vaise
-
4 rondritten van 39 – 61 km
-
| reliëf: |
 |
-
data: elke dag, uitgezonderd zondag
-
prijs p/p: € 265
-
toeslag single: € 45
| Inclusief |
Exclusief |
- tweepersoonskamer met douche/bad en wc
- ontbijt en diner
- dranken bij diner
- gebruik zwembad
- toeristenbelasting
- nederlandstalige wegbeschrijving + kaart
- handige roadbookdrager
- bijdrage BTW en garantiefonds
|
- reis heen en terug
- lunch en dranken (uitgez. bij diner)
- huurfiets: € 40 (4d.)
- verzekeringen
|
|